איטום קירות האמבטיה עם צבע אוטם מים ולחות

מאת: אורי ברקן

איטום קירות האמבטיה עם צבע אוטם מים ולחות

מתכננים שיפוץ או בניה? לאיטום קירות האמבטיה יש חשיבות גדולה, וכדאי לכם להכיר את הסיבות לביצוע האיטום, את החומרים המומלצים ואת אופן ביצוע תהליך איטום הקירות. אל תגידו שלא אמרנו לכם…

למה צריך לאטום את הקירות של חדר האמבטיה
חדר האמבטיה הוא חדר רטוב - חדר בו עושים שימוש תדיר במים ובעיקר במים חמים בזמן המקלחת או האמבטיה ומטבע הדברים, מצטברת בו לחות רבה. הלחות המוגברת בחדר ללא איטום, יכולה לחדור ולחלחל לתוך הקירות ואף לעבור לצד השני שלהם ולגרום לנזקים הן מבניים (התפוררות קירות) והן בריאותיים עם הופעה של עובש וטחב בקירות. עובש וטחב הם תופעה שקשה לטפל בה לעומק ובמיוחד אם הגורם להיווצרותם לא מטופל מהיסוד. על מנת למנוע את התופעות הבעייתיות, תוך כדי תהליך בניית חדר האמבטיה, מבוצע תהליך של איטום הקירות אשר יהווה מחסום פיזי המונע מהלחות והרטיבות לחדור אל תוכם. 

פתרונות קיימים לאיטום קירות האמבטיה
רוב הפתרונות המוכרים עושים שימוש בחומר על בסיס ביטומני (זפת) בדומה לאיטום גגות או על בסיס צמנטי הכולל שתי שכבות. החומרים (כל אחד לפי הוראות היישום שלו) נמרחים כשכבה על גבי הקיר או הרצפה, המהווה מחסום שהלחות לא מסוגלת לחדור. בחומר הביטומני - ככל שהשכבה הביטומנית נשארת שלמה, ולא קיימים בה חורים או חריצים בקירות שלא טופלו באופן מלא, המים והלחות ימצאו תמיד את הנקודה החלשה ויתחילו לחלחל דרכה. חשוב להבין כי פתרון זה אינו אוטם את הקיר, את הלבנים ואת הבטון עצמם אלא מהווה רק שכבה עליונה אטומה. לגבי החומר הצמנטי, הוא חומר פחות גמיש הדורש הכנה מוקדמת רבה. האם לא קיים פתרון יותר אפקטיבי האוטם את הקיר עצמו?

הפתרון של דריילוק Extreme Masonry Waterproofer
הכירו את הדור הבא של חומרי איטום לקירות האמבטיה: דריילוק אקסטרים מייסונרי: צבע חלק ואוטם היעיל גם בתנאים הקשים ביותר. יכול לשמש כצבע אוטם מתחת לקרמיקה או כצבע לכל דבר עם מראה וגמר יפים. החומר אידאלי לאיטום קירות לבנים, בטון, בלוקים, טיח ועוד. הסוד של חומר הדריילוק טמון בהרכב שלו, המשלב לטקס גמיש עם מרכיבים קרמיים המקנים לו חוזק ואיטום אולטימטיבי. הפורמולה פותחה במיוחד לדחיית עובש על גבי הצבע. הייחוד של דריילוק טמון גם בכך שהוא (בניגוד לחומרים אחרים) חודר אל תוך תאי בטון או האבן וקושר את עצמו תוך כדי התפשטות והתרחבות לתוכם כך שהוא הופך לחלק בלתי נפרד מהם. המשמעות היא שהקיר עצמו הופך לאטום ולא רק מוגן על ידי שכבת איטום נוספת או חיצונית.

הוראות יישום ל- דריילוק Extreme Masonry Waterproofer
את האיטום ניתן לבצע לבד בקלות אך מומלץ תמיד להשתמש באנשי מקצוע לקבלת תוצאה איכותית ביותר.

קודם כל, אם קיימת נזילה או חדירת לחות/מים, יש לבדוק ולאתר את מקור הנזילה. חורים בקיר, סדקים, סתימה בניקוזים, צינור מטפטף - כולם יכולים להוות סיבה לרטיבות. לאחר שהבעיה אותרו יש לטפל בה ולתקן אותה לפני יישום חומר הדריילוק.

אם ישנה רטיבות על הקיר ואינכם יודעים מאיפה היא מגיעה ומה הסיבה לה, ניתן לבצע בדיקה פשוטה שתתן לכם אינדיקציה טובה למהות הבעיה:

גוזרים דף רדיד אלומיניום (זה שאתם משתמשים בו במטבח) לריבוע בגודל בערך של 20 ס"מ על 20 ס"מ. את הריבוע מצמידים לקיר החשוד בעזרת נייר דבק בארבעת הצדדים של הריבוע כך שהוא צמוד לקיר וסגור בכל ההיקף שלו. חכו מספר ימים והרגישו את פני השטח של רדיד האלומיניום: רטוב/לח? ישנה בעיית עיבוי מים בחדר, כלומר אין לרטיבות איפה לברוח והיא מתעבה על גבי הקיר (שכיח בחדרי אמבטיה ללא חלונות אוורור). הסירו את הרדיד מהקיר, אם הקיר יבש איפה שהוא היה מוצמד לקיר, אין בעיה של נזילה בקיר. אם האזור רטוב מתחת לרדיד האלומיניום, יש נזילה מוסתרת בקיר, יתכן צינור נוזל בתוך הקיר למשל וכדאי להתייעץ עם בעל מקצוע לאיתור ותיקון הנזילה.

הכנת שטח הקיר לפני יישום דריילוק: למרות שניתן לצבוע את הדריילוק ישירות על קיר צבוע עם צבע אקרילי או על בסיס לטקס ואפילו על קיר רטוב, על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר, מומלץ ליישם את החומר על קיר יבש ונקי בכל צביעה קודמת. יש לנקות את הקיר מאבק, לכלוך, חלקים רופפים וכדומה. כל חור וסדק יש לסתום בעזרת חומרים המיועדים לכך, בדקו היטב את החיבורים בין הקיר לרצפה ולתקרה.

בקירות חדשים בהם קיימת תופעה של הפרחת מלחים (פריחה לבנה), ניתן להסיר בעזרת חומר צריבה DRYLOCK ETCH עם מברשת ברזל עד להיעלמות מוחלטת לפני הצביעה.

מערבבים את חומר הדריילוק (יש לחזור על הערבוב תוך כדי שימוש). מיישמים שכבה ראשונה ללא דילול בעזרת רולר, מברשת או בהתזה. אם יישמתם את השכבה הראשונה בעזרת רולר, יישמו את השכבה השניה בעזרת מברשת כך תבטיחו כי עם שתי שיטות היישום, החדירה של החומר תהיה אפקטיבית ביותר.

מיישמים לפחות ב-2 שכבות עם זמן ייבוש של 3 שעות בין שכבה לשכבה.

החומר מומלץ לשימוש בכל חדר אמבטיה ויעיל ביותר גם לחדרי אמבטיה בעייתיים (כאלה ללא אוורור עם בעיית עיבוי לחות).

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו