שאלות ותשובות: איטום המרתף שלכם בעזרת Drylok Waterproofer

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
שאלות ותשובות: איטום המרתף שלכם בעזרת Drylok Waterproofer

למה אני צריך לבצע איטום למרתף שלי?
קיימים שני סוגים של מרתפים, אלה שכבר עברו גמר, ואלה שעם קצת עבודה מצדכם ושימוש ב  DRYLOK ® - יכולים להפוך למרחב מחיה שמיש לחלוטין. כך או כך, חדירת מים (אם מדובר בתחושת לחות קלה ואם בנוכחות גלויה של מים ונזקים מהם) יכולה לערער את השלמות המבנית של הבית שלך, להרוס חפצים, ולקדם הופעה של עובש או טחב שיכולים להוביל לבעיות בריאותיות בהמשך.

איך אדע אם המרתף שלי מצריך איטום?
חלק מהסימנים הברורים יותר כוללים הופעת טיפות מים על הקירות, שלוליות, הצפה בפועל, או ריח טחב קבוע. מאחר ומים הזורמים דרך מבנה תמיד יעברו בדרך בעלת ההתנגדות הנמוכה ביותר, יש לבדוק נוכחות שלסדקים בקירות או ברצפה. לפעמים הסימנים של חדירת מים הם קשים לזיהוי. אם מתבוננים היטב, ניתן יהיה לזהות כתמים כהים או קווים ששינו צבע על הרצפה או הקירות היכן שהמים חלחלו פנימה.

כאשר המים מתאדים, הם יכולים גם להשאיר חומר לבן אבקתי הנקרא בעגה המקצועית - פריחה. פריחה זו מתרחשת כאשר מים מחלחלים דרך בטון, לבנים וחומרי בנייה אחרים, תוך כדי המסת מלחים הקיימים בהם באופן טבעי והשארתם על פני השטח. הפריחה על פני השטח מהווה סימן בטוח שקיימת בעיית רטיבות. אם הבעיה לא תטופל, עם הזמן, הפריחה יכולה אפילו להחליש את החוזק המבני של חומרי הבנייה.

האם קיימים סימנים אחרים של לחות שאני אולי מחמיץ?
לפעמים מתעוררות בעיות שרוב בעלי הבתים אינם מייחסים להן מיד בעיה של לחות: עיוות קל במשקופי דלתות עץ, דלתות שלא נפתחות בקלות יותר וחלונות שקשה לפתוח ולסגור, הופעת חלודה על מסמרים או על חפצי מתכת אחרים - כמו צירים, או אפילו ריבוי פתאומי של חרקים שונים.

האם ישנן פעולות אחרות אותן אני יכול לבצע על מנת להפחית את סיכויי הופעת הלחות במרתף שלי?
כן, איטום פנימי למרתף מהווה רק חלק מהפתרון. חשוב גם לשמור על המים הרחק מן היסודות. יש לנקוט צעדים כדי להפחית את כמות המים באדמה סביב הבית שלך על ידי שמירה על המרזבים שלך נקיים וגם ווידוא שהצינורות המובילים מים  יקחו אותם רחוק מהבית ככל האפשר. כמו כן יש לבדוק שהצמחיה על הקרקע אינה מתפשטת לתוך היסודות - גם היא יכולה ללכוד לחות שתזיק לבית. בדומה, יש להסיר את כל עלי השלכת שנערמו באזור היסודות - הם יכולים לשמר לחות ולתרום להופעת בעיות פוטנציאליות. לבסוף, יש לפקוח עין על איך שהמים זורמים סביב הנכס שלך, ולזכור כי זה יכול להשתנות עם הזמן עקב שחיקה, התבגרות הגינה והתיישנות החלקים הקשים בגינה כמו שבילים וכדומה.

איך אדע אם הלחות מקורה מחדירת מים או מעיבוי?
האוויר בבתים שלנו מכיל רמה מסוימת של לחות בכל זמן נתון. אם יש יותר מדי לחות באוויר, הדבר יגיע לנקודת רוויה ויתחילו להופיע טיפות מים על גבי משטחים שונים - תופעה זו נקראת עיבוי. אם יש לך בעיית עיבוי, מכשיר מייבש לחות הוא בדרך כלל הפתרון הטוב ביותר. אם יש לך בעיה של חדירת מים, זהו סיפור אחר לגמרי. כדי לגלות עם איזה סוג של לחות אתה מתמודד, ניתן לבצע בדיקה פשוטה באופן הבא: הדבק עם נייר דבק פיסת רדיד אלומיניום בגודל 30X30 סנטימטר ישירות לרצפה או לקיר החשוד. לאחר 24 שעות, קלף את הרדיד מפני השטח. אם הצד החיצוני של הנייר רטוב, מדובר בעיבוי. אם הצד המופנה לקיר או לרצפה רטוב, יש חדירת מים. אם שתי התופעות מתרחשות בו זמנית, התחל להפעיל מייבש לחות והמשך עם תוכניות האיטום שלך.

למה להשתמש בחומר Drylok Waterproofer  במקום סילר?
חדירים מטבעם, הסילרים מונעים ממים לחדור לתוך משטחים בנויים אבל עדיין מאפשרים לאדי לחות פנימית להימלט. דוגמה טובה היא כאשר משתמשים בסילר כדי להגן על ארובת לבנים מפני גשם ושלג. DRYLOK ®Waterproofers פועל אחרת. הוא למעשה חודר לתוך נקבוביות וחורים קטנים שבפני השטח, ומתאחד עם חומר הבניה ליצירת מחסום בלתי חדיר אשר מגן עליך, על החפצים שלך, ועל הבית שלך מכל מים ואדי לחות שעשויים לעבור דרך הקירות או הרצפה.

האם אני יכול להשתמש באותו Drylok Waterproofer על קירות ועל הרצפה?
לא. אמנם דריילוק מוצע בשלל נוסחאות שמתפקדות נהדר על משטחים אנכיים אבל רק DRYLOK®Clear Masonry Waterproofer מאושר לשימוש על קירות ורצפות. אם אתה מעדיף צבעוניות יותר ממראה בטון חשוף, ניתן פשוט לכסות את DRYLOK® Clear בשכבת צבע לטקס איכותי לרצפה. אם אתה מתכנן להתקין ריצוף וויניל, מרצפות, ריצוף עץ מלא או שטיחים ניתן להשתמש ב DRYLOK® Clear כשכבת איטום מתחת לריצוף.

באיזה חומר איטום של DRYLOK כדאי להשתמש?
ישנם חמש פורמולות שונות של DRYLOK, כל אחת עם התכונות הייחודיות, הצבע והגימור שלו: 

  • Latex Base DRYLOK® Masonry Waterproofer עם 10 שנות אחריות
  • DRYLOK® Extreme Masonry Waterproofer עם 15 שנות אחריות
  • Oil Base DRYLOK® Masonry Waterproofer עם 10 שנות אחריות
  • DRYLOK® Powdered Masonry Waterproofer
  • DRYLOK® Clear Masonry Waterproofer

לקבלת פני שטח לבנים, בוהקים וחלקים, בחר ב- Green Wise® certified Extreme. אם אתה מעדיף גימור חולי ובגוון לבן קרם, בחר ב- original Latex. עשה שיעורי בית וודא כי אתה בוחר במוצר העונה על הצרכים הייחודיים שלך. אם אתה מעוניין בייעוץ, התקשר ל- 1-700-70-71-10 כדי לשוחח עם שירות הלקוחות שלנו ואנו נשמח לענות על כל שאלותיך ולכוון אותך לבחירת המוצר הנכון.

איך אני מכין את המשטח הבנוי בצורה נכונה?
כדי להשיג הידבקות טובה ככל הניתן, על פני השטח להיות נקיים ויבשים. בצע את צעדי הכנת המשטח כמפורט על גבי פחית המוצר. על מנת לטפל בבעיות פריחה, תצטרך יותר ממים וסבון על מנת להסיר אותה מהקיר. מאחר ופריחה מורכבת ממלחים אלקליים יש להסירה בעזרת צורב בטון DRYLOK® Etch, או לחלופין חומצה מוריאטית תוך כדי הקפדה על הוראות השימוש והבטיחות.

מה אם המשטח הבנוי פגום?
קודם כל - תקן אותו. לאחר ביצוע הכנת המשטח, השתמש בבטון המתייבש מהר כמו DRYLOK®Fast Plug® כדי לסתום כל חור או סדק גלוי (החומר מתייבש תוך 3-5 דקות). על מנת לגלות בקלות סדקים ושברים קטנים, הברש קלות את פני השטח במים, וכל פגם קיים יתגלה פתאום כך שניתן יהיה לטפל בו. כמו כן בדוק היטב את כל החיבורים בין הקירות לרצפה, או בין קיר לקיר מאחר בנקודה זו מתרחש רוב המתח המבני וסדקים עשויים להופיע שם בקלות יותר.

האם יש לכם טיפים חיוניים על אופן היישום של Drylok Waterproofer
השתמש במברשת ניילון איכותית, בעדיפות ראשונה כמו ה DRYLOK® Brush שלנו אשר תוכננה במיוחד ליישום שכבות עבות. זכור שמאחר וחומר האיטום צריך לחדור כל נקבובית וחור קטן, תרצה להעמיס את המברשת עם הרבה חומר ולהשקיע מאמץ בכל האזורים הקשים יותר לגישה. לאחר יישום השכבה הראשונה, תן לה להתייבש ויישם שכבה נוספת. את השכבה השניה ניתן ליישם בעזרת מברשת או בהתזה אבל אם אתה חפץ בגימור חלק השתמש ברולר במקום. זכור תמיד לעקוב אחר הוראות היישום המופיעות על גבי הפחית. על מנת להבטיח את קיום האחריות, עליך ליישם לפחות שתי שכבות. לאחר הייבוש אם אתה במצב רוח עיצובי, תוכל ליישם שכבת צבע לטקס איכותי מעל או ליצור מראה ייחודי בעזרת Drylok Concrete Floor Paint ורולר בעל טקסטורה.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו