הכל אודות צבע לבטון מוחלק

מאת: אורי ברקן

הכל אודות צבע לבטון מוחלק גדולהבטון הולך והופך עד מהרה לחומר הריצוף האולטימטיבי. עם ההתקדמות ברמת הציוד ובטכניקות הליטוש, הפכה רצפת הבטון, חדשה או ישנה, לגימור מוחלק, צבעוני, יפה ואפקטיבי שדורש תחזוקה מועטה בלבד.

היום, יותר ויותר בתי מגורים, מבנים מסחריים ומשרדים מרוצפים בבטון מוחלק, כחלופה לאריחי אבן, שיש, גרניט, לינוליאום או עץ. בעלי בתים רבים כבר נשבו ביפי משטחי הבטון המוחלק, המבריק והצבעוני. וככל שהדברים נוגעים לבטון מוחלק– הדמיון שלכם הוא הגבול.

על צביעת בטון מוחלק
צביעת בטון מוחלק היא דרך ייחודית לשיפור היופי הטבעי של משטח הבטון האפרורי.

השוק מציע עשרות גוונים של צבע לבטון מוחלק, כך שכל אחד יכול למצוא את הסגנון והעיצוב שיתאימו לכל חלל בבית או מחוצה לו (מדרגות, שבילים, פטיו וכן הלאה).
הטכניקה ליישום צבע לבטון מוחלק יכולה להיות פשוטה או מורכבת, תלוי בסוג היישום שנבחר ובמצב המשטח.

שלב הכנת הבטון
כדי להשיג את הגימור המיוחד של בטון מוחלק צבוע, הכרחי להכין את פני השטח כראוי. הזמן והמאמץ שיושקע בהכנת משטח הבטון ייראו לכם אולי מוגזמים, אבל כאשר מדלגים על צעדים חיוניים אלה משטח הבטון החזק והעמיד עלול להזדקן במהירות, או אף גרוע מזאת, להיראות גרוע מכפי שנראה לפני הטיפול.

השלב הראשון בהכנת הבטון הקיים מתחיל בבדיקה יסודית ומדוקדקת של פני השטח. לרוב נצטרך (אך לא תמיד) להסיר כל איטום או ציפוי שקיימים על פני הבטון, עד שיתגלה הבטון הבסיסי שמתחת.

השלב הבא הוא ניקוי יסודי של כל הכתמים והלכלוכים. לשם כך, אפשר להשתמש ב-Cleaner & Degreaser של UGI - מוצר מצוין לניקוי בטון מכתמים שונים.
לאחר שהמשטח נוקה כראוי, יש להכין את המשטח לצביעה.

צביעת משטח בטון מוחלק
יישום של צבע על בטון מוחלק מצריך צריבה של המשטח על ידי צורב הבטון Drylok Etch שגורם לחספוס פני השטח. ללא הצריבה, הצבע לא יחדור וייתפס בבטון בצורה מיטבית ולכן לא יגן עליו. לאחר מכן, אפשר ליישם צבע לבטון ולרצפות Concrete Paint של חברת Drylock שאינו מצריך חומר יסוד, שומר על מרקם הבטון ומעניק לו גימור יפיפה.

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו