סילר לשיש – מוצר הכרחי לאיטום

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

סילר לשיש מוצר הכרחי לאיטום גדולאיטום אריחי השיש חשוב מאוד אם רוצים להגן על משטח השיש או רצפת השיש מכל כתם לא רצוי. אם הרצפה שלכם מרוצפת באריחי שיש והיא אינה אטומה, היא תהיה רגישה מאוד לכתמים שונים.

למרות שלא תמיד איטום באמצעות סילר לשיש ימנע לחלוטין ספיגה של הנוזלים בשיש, הוא ייתן לכם את הזמן הדרוש לנגב את הנוזלים ולייבש את השיש.

חשוב לדעת כי ההבדל בין גימור מלוטש לגימור מט ניכר בנקבוביות השיש. גימור מט יהיה הרבה יותר נקבובי מהגימור המלוטש.

מומלץ ליישם סילר ולהגן על אריחי השיש בעת התקנתם, ולאחר מכן ליישם שוב בכל שנה, אבל רק לאחר ניקוי יסודי. כמובן שתדירות האיטום החוזר תלויה ברמת התנועה בחדר המרוצף בשיש. יש הטוענים שאם רמת התנועה בחדר נמוכה, אפשר להמתין שנתיים או אפילו שלוש עד ליישום מחדש של הסילר לשיש.

חשוב להיות מודעים לכך שהשיש מבוסס על סידן כמו גיר וטרוורטין. לכן, הוא רגיש מאוד לצריבה על ידי כל נוזל חומצי. כיוון שאיטום אריחי השיש לא יגן עליהם מפני הצריבה, יש להשתמש בזהירות בכל נוזל חומצי, כמו למשל מיץ תפוזים. סילרים מסוימים עמידים גם בפני חומצות,וזה יכול להסיר גם דאגה זו מליבכם.

באופן כללי, ניגוב קבוע של המרצפות בחומר ניקוי ניטרלי בעזרת מטלית, יהיה הדרך הטובה והקלה ביותר כדי לשמור על המרצפות.

כיצד לאטום בעזרת סילר אריחי שיש?
איטום אריחי שיש אינו מבצע מסובך. ראשית, עליכם לברר אם על פני השיש יש ציפוי כלשהו, כמו שעווה או פוליאורתן. אם כן, יש צורך בתהליך הסרה שונה ממה שיתואר בהמשך.

לפני האיטום יש לנקות את אריחי השיש ביסודיות. אפשר להשתמש בחומר לניקוי אבן שיסיר כל לכלוך ושומן מצטבר. ברגע שאריחי השיש נקיים, יש לייבש אותם במטלית יבשה. חשוב מאוד שהמשטח יהיה יבש לחלוטין לפני החלת האיטום. במקרים מסוימים, לפני יישום הסילר על השיש (בעיקר אם השיש הוא נקבובי במיוחד) ייתכן שיהיה צורך בזמן המתנה לייבוש של עד 72 שעות.

אם אתם בטוחים שהשיש יבש לחלוטין, תוכלו ליישם את הסילר באופן שווה תוך שימוש במבשרת, ספוג או מטלית רכה. יש מרקמי שיש שידרשו איטום רב יותר. ככל שהשיש נקבובי יותר ומלוטש פחות כך יידרש יותר חומר איטום.

לא כל חומרי האיטום מתנהגים באופן זהה. לכן, אם אתם משתמשים בסילר על בסיס מים, זמן הייבוש יהיה קצר יותר בהשוואה לסילר שמבוסס על ממס. חשוב שבעת היישום לא ייווצרו "שלוליות" של סילר כי יהיה קשה להסיר אותן לאחר הייבוש. חשוב להקפיד ולהסיר את כל עודפי הסילר כדי שלא ישאירו סימנים על משטח השיש. שכבה שנייה של סילר תיושם בהתאם לאופי נקבוביות השיש.

דוגמאות: סילר לשיש על בסיס מים–בגימור שקוף ובגימור מט

שימו לב, שני המוצרים להלן מתאימים לאיטום שיש, אבל לא לכל שיש. לכן, יש לבדוק את מידת החדירה של השיש עצמו לפני השימוש.
-   DRYLOK Wetlook הוא סילר לשיש בגימור שקוף, על בסיס מים ובגימור מבריק/מראה רטוב.
-   DRYLOK Concrete Protector הוא סילר לשיש על בסיס מים במראה מט.

שני המוצרים מתאימים למשטחים שנמצאים בתוך הבית ומחוצה לו, והם יעמיקו את המראה הטבעי של האבן. חומרי איטום אלה לא מצהיבים, הם עמידים בפני רוב הכימיקלים הביתיים ופגעי מזג האוויר והם יעניקו לשיש הגנה חזקה ועמידות גבוהה.

בנוסף, מה שמיוחד במוצרים אלה הוא השימוש בטכנולוגיית Saltlok שמגנה מפני התופעה של התפוררות האבן.

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו