איך לטפל בדק מעץ רך

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך
איך לטפל בדק מעץ רך

במאמר זה לגבי מוצרים לטיפול בעץ, אנחנו מתמקדים בטיפול בעץ בעזרת חומרים על בסיס מים. חלק מהאנשים מעדיפים צבע על בסיס מים, על פני צבע על בסיס שמן, מאחר ואלה על בסיס מים מאוד ידידותיים לסביבה ולעבודה עימם. בעזרת OWATROL AQUADECKS אין צורך להתפשר על הגימור עם שימוש בצבע על במוצר על בסיס מים שכן בזכות הטכנולוגיה והחידושים במוצר זה הוא אינו נופל בביצועיו מצבעים מבוססי סולבנטיים למיניהם

איך לבצע גימור על גבי דק מעץ רך חדש
אם הדק שלכם חדש לגמרי, יתכן כי יהיה לעץ ברק מנסרה, אותו ברק המונע מצבע גמר מלהיצמד כראוי לעץ. לכן לפני שמיישמים צבע גמר, יש להכין את העץ בעזרת PREPDECK "חומר הכנת דק לצביעה" ולאחר מכן בעזרת "מרענן ומבהיר עץ".

להסבר על ברק מנסרה ומידע על  הסרתו ניתן לקרוא את המדריך שלנו "מה זה ברק מנסרה".

לאחר ביצוע פעולת הסרת ברק המנסרה, ולאחר שנתתם לעץ לנוח לפחות יומיים, אתם יכולים להמשיך עם הצבע לדק החל משלב מספר 2 של ההוראות עבור הטיפול בדק בהמשך המאמר.

שלב  1
לפני יישום ה- AQUADECKS לעץ דק שניזוק ממזג האוויר, צריך קודם כל לנקות אותו בעזרת WOOD CLEANER. חומר זה ינקה כל לכלוך מפני העץ אשר היה מונע מצבע גמר מלהיצמד כראוי, יסיר את האפרוריות של העץ הפגוע ויחזיר את צבעו הטבעי. פשוט מברישים או מרססים את ה- WOOD CLEANER בעזרת מברשת גסה ונותנים לחומר לעבוד 10 דקות. לאחר זמן זה, שוטפים במים את פני העץ כדי לנקות אותו. עכשיו אתם צריכים לתת לעץ להתייבש לפחות 48 שעות לפני יישום צבע הגמר.

שלב 2
ליישום AQUADECKS, חומר טיפול לעץ על בסיס מים, עקבו אחר ההוראות הפשוטות הבאות:

יישמו פעמיים באופן שווה את ה- AQUADECKS רטוב על רטוב. כלומר - מיישמים שכבה ראשונה ונותנים לה לחדור לתוך העץ, ומיישמים את השכבה השנייה ישר אחרי שהמראה הרטוב של השכבה הראשונה נעלם (בדרך כלל 10-20 דקות).

אם אתם מרגישים שהעץ שלכם סופג הרבה (כלומר הספיגה תהיה רבה ומהירה ולא רואים גימור אחיד של הצבע), יתכן ויהיה צורך ביישום שכבה שלישית.

אם נוצרות שלוליות של החומר, יש להבריש אותן תוך 20 דקות מהיישום האחרון כדי למנוע מה-AQUADECKS להתייבש, מה שייצור נקודות מבריקות על פני העץ.

ייעודו של ה- AQUADECKS הוא להגיע לעומק העץ ולא להישאר על פניו מאחר ותפקידו להגן מבפנים. שימו לב שלא תיווצר קליפה על פני העץ (יש לתת לחומר לחדור כולו והיטב) מאחר וזה משפיע על עמידות חומר הגמר.

מה אם הדק  שלי כבר עבר גימור בעבר?

אם הדק שלכם עבר טיפול בעבר, יהיה צורך בהסרת הגימור לפני יישום ה- AQUADECKS. להוראות פשוטות, קראו את המדריך שלנו על טיפול בדק עץ: הסרת צבע, ניקוי והגנה

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו