הגנה ואיטום רצפות וקירות בטון

מאת: אורי ברקן

אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

הגנה ואיטום רצפות וקירות בטון גדולבין אם מדובר ברחבת בטון בחצר הבית, רצפת מוסך, מדרכות בטון או חניונים ציבוריים – הבטון החיצוני חשוף למפגעים רבים כגון: מוצרי ניקוי, שמן, בנזין, אבק, כתמים, שברים, סדקים ועוד.

מסיבות אלה חשוב להגן על הבטון בחומרי ציפוי שיוצרו במיוחד למטרה זו.

 

הכנות נדרשות

המפתח לכל יישום מוצלח הוא הכנת השטח. חשוב להסיר מעל משטח הבטון כל לכלוך, ווקס, אבק, עובש וחומרים רופפים באמצעות כלי עבודה מתאים כמו מברשת זיפים נוקשה. גריז ושמן אפשר להסיר בעזרת Drylok Concrete Cleaner & Degreaser, בהתאם להוראות היצרן, או להשתמש בחומרי ניקוי ובמים חמים ולשטוף היטב במים נקיים.

אם על הבטון נראית פריחה לבנה, אבקתית, ולכלוך שנראה כמו מלח – אפשר להסיר אותם עם Drylok Liquid Etch. לאחר הטיפול יש לשטוף היטב במים נקיים.

שימו לב: חשוב לשטוף את התמיסה ביסודיות כדי שלא תתייבש על פני הבטון ותמנע חדירה תקינה של הציפוי המגן על הבטון.

לפני ציפוי שכבת המגן, השטח חייב להיות יבש לחלוטין. לא מיישמים ציפוי על משטח לח. כמו כן, אל תתחילו לעבוד אם צפוי גשם בתוך 24 שעות. חכו לקיץ כשאין גשמים.

אם מדובר בבטון חדש אפשרו לו "להחלים" במשך לפחות 30 יום לפני יישום ציפוי מגן כלשהו. בכל מקרה מומלץ לקרוא את הוראות היצרן על גבי התווית.

 

ציפוי לרצפת בטון

את רוב חומרי הציפוי יש ליישם רק כאשר הטמפרטורה בחוץ ועל פני המשטח היא מעל 10 מעלות צלסיוס והלחות היחסית היא מתחת ל-60%. תוכלו להשתמש ב-Concrete Protector של חברת DRYLOK  וליישם את הציפוי בעזרת מברשת, רולר, תרסיס או מגב. חומר זה מתפשט באופן שווה, אינו מאפשר יצירת שלוליות ולא יוצר שכבה עבה מדי של חומר ציפוי.

קודם כל החילו שכבה אחת. אם אחרי שכבה זו פני השטח סופגים טיפות מים בקלות, המשמעות היא שהשטח הוא נקבובי מאוד–וייתכן שתידרש שכבה שנייה. המתינו 6 שעות בין שכבה לשכבה.

 

ציפוי לקירות בטון

המוצר DRYLOK Concrete Protector יכול לשמש פריימר או סילר לקירות בטון ולקירות אבן, לפני החלת ציפוי הגמר.

שימו לב: Concrete Protector DRYLOK אינו מומלץ כציפוי עמיד בפני מים בלחץ הידרוסטטי. לכן, אם הקיר חשוף ללחץ שכזה עדיף לצפות אותו ב-Drylok Masonry Waterproofer.

משטחים שחוקים עם ציפוי שקוף דומה, שמאפשרים חדירת מים, אפשר לצפות מחדש עם DRYLOK Concrete Protector. לקבלת התוצאות הטובות ביותר מומלץ לנסות את הציפוי על פני שטח קטן, לפני יישום החומר על כל השטח.

 

  • טיפים חשובים לשימוש ב-Concrete Protector של חברת DRYLOKכיוון שלחומרים השונים יש מידה שונה של נקבוביות, כשמיישמים ציפוי הגנה על אריחי אבן, צפחה, בטון מוחלק צבעוני וכדומה – יש לדלל את המוצר עם חלקים שווים של מים נקיים ופושרים, כדי למזער את השינויים בגוון הצבע. בדקו על שטח קטן כדי לראות את ההשפעה הסופית.
  • זמן הייבוש – אפשרו למגן הבטון 6 שעות ייבוש לפני שתאפשרו מעבר של הולכי רגל, ו-24 שעות לפני מעבר תנועה כבדה.
  • נקו את המברשות והכלים במים וסבון.
  • הכיסוי של פני השטח תלוי במידת הנקבוביות של הבטון.
  • טיפוח ותחזוקה – בדקו את פני השטח מדי שנה באמצעות בדיקה פשוטה: פזרו כמה טיפות מים על פני המשטח. אם המים נשארים על פני השטח, סימן שהבטון עדיין מוגן. בדקו שוב לאחר 6 חודשים. אם המים נספגים בקלות במשטח, סימן שהגיע הזמן ליישם שכבת מגן בטון נוספת.
אהבתי! הוסף לבחירות שלי
המאמר נמצא ברשימה שלך

יש לך שאלה?

image descriptionלחץ כאן למציאת חנות קרובה לביתך המוכרת את מוצרינו